Strašidelné domy jako turistická atrakce

16. 01. 2009 10:59:25
Ukládáte se ke spánku v hotelovém pokoji. Už se vám klíží oči a víčka jsou stále těžší a těžší. Najednou ucítíte, že vás po tváři pohladí nějaká ruka. Ale nevyděsíte se, je to příjemné a uklidňující. Ráno vám majitel hotelu v klidu oznámí, že jste se setkali s duchem ženy, která zde byla před 500 léty zavražděna. Duch ženy je ale prý moc hodný a když jste se s ním už setkali, zaplatíte ještě navíc příplatek v přepočtu 1000 korun. Protože strašidelné objekty jsou dnes v kurzu a turisté jsou schopni si za taková setkání trošku připlatit. Nechte se provést několika turistickými atrakcemi, které nejsou tak cenově nedostupné. Vítejte v průvodci strašidelných domů!

Destinace: Hostinec Jamaica Inn, Cornwall, Anglie

Cena za noc: od 2500 korun

Ležíte a nemůžete zamhouřit oči. Měsíc v úplňku vám osvětluje pokoj a větve stromů kreslí na zdech strašidelné tvary. Zaslechnete temný dusot kopyt a pekelné zaržání koně na dvoře. Železné ráfky kol zřejmě zapřaženého vozu vydávají děsivý zvuk po kamenné kostkové dlažbě. Seberete odvahu a jde se podívat k oknu. Stále slyšíte koňský povoz, ale nic nevidíte. Hluk přestane, ale po chvíli se ozvou z chodby těžké kroky, které vrzají o dřevěnou podlahu. Skočíte do postele a dáte si deku až k čelu. Když pomalu vykouknete stojí před vámi muž v třírohém klobouku. Dívá se do vám do očí a cítíte mráz, který jde z jeho pohledu. Postava se otočí a prochází zavřenými dveřmi. Opět slyšíte vzdalující se těžké kroky a zůstanete v posteli s vytřeštěnýma očima, dokud nezakokrhá kohout.

Inspiroval se zde i A. Hitchcock
Hostinec Jamaica Inn v Bodmin Moor v hrabství Cornwall na nejzápadnějším místě Anglie je vyhlášen svými duchařskými excesy. Proslaví ho spisovatelka Daphne du Maurier (1907 – 1989), která napíše román Jamaica Inn (dále pak např. Rebecca a Ptáci), podle něhož natočí v roce 1939 horor slavný Alfred Hitchcock (1899 - 1980). Jde o budovu starou přes 250 let a scházeli se v ní kdysi pašeráci a podobná „vybraná“ společnost. Můžete se zde doslechnout o muži, který před mnoha lety odejde od nedopitého piva, protože zaslechne zvenčí volat své jméno. Nikdo jiný volání neslyší a po několika dnech je jeho tělo nalezeno v drsných slatinách. Příčina smrti bude navždy nevysvětlená.

Prokletý pokoj č. 4
Strašidelných historek je zde spousta a noví majitelé lákají turisty na svá strašidla. Cena pokoje pro dvě osoby za jednu noc vás zde vyjde od 2500 korun. Ale pokud se sem vypravíte o Halloweenu a budete se chtít přidat k paranormálním vyšetřováním, zaplatíte asi o 2000 korun více. Chcete zde strávit opravdu bezesnou a hrůzyplnou noc? Ptejte se po pokoji číslo 4. Tento pokoj má nejkrvavější historii celé budovy. Ale o život se bát nemusíte. Uvidíte na vlastní oči jen přízraky obětí vražd, které sedí a jen tak dumají o svém osudu. Maximálně se vám poštěstí slyšet hlasy v podivném jazyce. Jde o kornštinu, což je mrtvý keltský jazyk, jimž se zde mluvilo do středověku.

Destinace: Hrad Chillingham, Northumberland, Anglie

Cena za noc: od 4200 korun

Slyšíte nářek malého chlapce. Pokoušíte se zjistit odkud hlas vychází. Zdá se, že je přímo ve vašem pokoji, ale když vstanete a jdete k němu, tak hlas zní ode dveří. Vyjdete na chodbu a nářek je slyšet na jejím konci. Ať uděláte cokoliv, hlas vás vylákává ven a vy jako posedlí jdete za ním. „Stůjte! Vraťte se do pokoje!“ V přízemí vás k smrti vyděsí recepční, který vám zabrání jít ven. Chcete mu vysvětlit, že někde pláče dítě a recepční soucitně pokyvuje hlavou. Je to nářek „modrého chlapce“, který je od narození mučen svými rodiči a nakonec zazděn ve zdech hradu.

Spiknutí podvazkového řádu
Chillingham je jedním z nejstrašidelnějších hradů Anglie. V Shakespearových dobách zde žije Lady Mary se svými příbuznými. A nebyla to lecjaká rodina – je mezi nimi 18 členů podvazkového řádu, nejvyššího ocenění od krále, jemuž věrně slouží. Tedy až do doby, kdy se proti němu spiknou. Král je odhalí a samozřejmě potrestá. Několika pánům nechá setnout hlavy, hlavní vůdce dá rozčtvrtit čtyřmi koňmi, některé pověsí na šibenici za ruce, aby jim byla rozřezána břicha a jejich vnitřnosti vypadly ven. Hlavy spiklenců jsou naraženy pro výstrahu u hlavní brány hradu. Takže duchů je zde opravdu požehnaně.

Lov na duchy za pár stovek
Tento hrad se stává oblíbeným místem Angličanů i turistů. Jsou zde pořádány svatební obřady, oslavy narozenin a promocí. Noc vás zde vyjde na minimálně na 4200 korun za osobu, ale máte k dispozici nedaleké golfové hřiště, nebo můžete rybařit u jezera. Pokud hrad chcete jen navštívit zaplatíte v přepočtu asi 600 korun za prohlídku, která trvá asi 2 hodiny, podle paranormální aktivity duchů. Ovšem nezoufejte, pokud nebudete mít na duchy štěstí. Můžete si zde zakoupit DVD za 450 korun, kde vám budou jednotliví duchové a jejich zjevení náležitě představeni.

Destinace: hrad Comlongon, Clarencefield, Dumfries, Skotsko

Cena za noc: od 3 600 do 8 200 korun

Lady Marion Carruthers se vdá na přání svého otce za Sira Jamese Douglase, ale na její věno má zálusk i mocný baron Lord Maxwell. Ten zpochybní manželský svazek a vyvolá u jemu nakloněnému soudu rozvod Marion a Jamese. Lady Marion se bojí, že rozpoutá ve Skotsku válku a uteče na hrad Comlongon, který patří jejímu strýci. Rozzuřený Maxwell táhne s vojskem a oblehá hrad prý tak dlouho, dokud mu Marion nevydají. Zoufalá lady Marion skočí z věže a roztříští si hlavu a všechny kosti. Je mrtvá a na místě, kam dopadne nikdy nevzroste tráva.

Skotská „Gray lady“
Tato pověst se váže ke skotské „Šedé paní“, jejíž obraz je pozorován po celá staletí od 25. září 1570, kdy spáchala sebevraždu. Objevuje se vždy na hradbách této pevnosti ležící na anglicko-skotské hranici a naříká. Sebevražedkyně nemůže být pohřbena ve svaté půdě, proto její duše prý bloudí na rozhraní našeho a onoho světa a hledá místo odpočinku. Pokaždé když se zjeví pohybuje se několik centimetrů nad zemí a očití svědkové hovoří o vůni jablek, kterou za sebou přízrak zanechává.

V ceně máte i ochranný krystal
Na hradě je 14 pokojů a sazebníky se pohybují podle toho, který z nich si vyberete. Můžete si vzít pokoj služky za 3600 korun, nebo přímo apartmá lady Carruthers za 8200. Toto apartmá je nejdražší, protože právě v něm tráví lady Marion poslední chvíle svého života. A rovněž odtamtud pochází nejvíce očitých svědectví o jejím přízraku. Jestliže máte odvahu a rozhodnete se v pokoji Šedé paní přenocovat, dostanete na recepci společně s klíčem od pokoje i krystal. Ten vás ochrání od všech zlých duchů a nástrah ze záhrobí.

Destinace: dům Moorových, Villisca, Iowa, USA

Cena za noc: 1000 korun

Městečko Villisca leží v odlehlém koutu státu Iowa v USA. Nad městečkem se vznáší mrak velkého, temného tajemství. Teprve nyní se po delší době začíná obyvatelstvo rozrůstat, ale před několika desetiletími zde nikdo dobrovolně nezůstal a kdo mohl, odstěhoval se hodně daleko. Vjíždíte do tohoto podivného města a cítíte nevěřící pohledy obyvatel. Když se zeptáte na cestu k domu Moorových, většina s vámi přestane mluvit a utíká domů zavřít dveře. Teprve místní šerif vám poradí, abyste si v tomto strašidelném objednali prohlídku na místním úřadě. Jen nečekejte, že někdo z místních půjde s vámi.

Nevyjasněná tragédie
Na okraji města stojí dům, v němž bydlela rodina Moorových. Mezi místními je velmi oblíbená. Josiah zde učí místní děti a jeho žena Satan se stará o jejich 4 děti - . Paula, Boyda, Hermana, a Catherine. Jsme v roce 1912 a události, které se stanou 10. června navždy změní toto město. Ten večer jsou u Moorových na návštěvě jejich přátelé Stillingerovi s dvěmi dětmi a rozhodnou se, že u nich zůstanou přes noc. Všichni spí a ráno se nikdo z nich nepropudí. Nikdy se nepodaří vypátrat jejich vraha nebo vrahy a tato krvavá událost změní historii městečka Villisca jednou provždy.

Těla bez hlav a byznys
Když najdou sousedé mrtvá těla 4 dospělých a 6 dětí, obejme je hrůza. Všem chybí hlava. Co se stalo v městečku, ve kterém byla nulová kriminalita? Proč nebohým Moorovým a Stillingerovým odřízl hlavy? A proč se nikdo z nich nebránil? Všichna těla bez hlav ležela ve svých postelích s rukama podél těla. Místní si dodnes vyprávějí o zlém duchovi, který obchází město a občas je prý slyšet ze strašidelného domu dětský pláč. Prohlídka tohoto místa vás vyjde na 50 dolarů a můžete se podívat do domu, kde je cítit krev 10 obětí ještě dnes. Pokud vás nabídka nadchla, volejte 712-621-4291 a objednejte si nocleh. Dosud tam ještě nikdo nepřespal.

Horká nabídka "Last moment" - doslova...

V nabídce „last moment“ mám pro vás tip, který byste si neměli nechat ujít - Elvey Farm, Pluckley, hrabství Kent, Anglie. Středověký dům s rozlehlou farmou má na kontě nespočet zjevení. Můžete slyšet pláč pocestného, hádku mrtvého kantora a mlynáře, nadávky vojáka a občas proběhne přízrak bílého psa. To jsou jen ty nejčastější. A ceny jsou zde mírné za dvoják na jednu noc dáte v přepočtu jen 2 300 korun!


Autor: Marcel Bystroň | pátek 16.1.2009 10:59 | karma článku: 17.10 | přečteno: 9433x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Cestování

Ladislava Šindlerová

Vzpomínáte na Dumasovu Dámu s kaméliemi?

Kdysi dávno, v mládí, jsem tuhle knihu od autora Alexandra Dumase ml. hltala a vůbec jsem netušila, jak ta vzácná květina vypadá.

19.3.2019 v 10:30 | Karma článku: 6.36 | Přečteno: 131 | Diskuse

Vojtěch Marek

17 000 km stopem domů z Kamčatky XXIV

Putování jednoho kluka od Pardubic z Kamčatky domů. Stopem. Z Kamčatky přes celou Sibiř, Ural až do Archangelsku. A pak přes Petrohrad a Ukrajinu domů.

18.3.2019 v 19:04 | Karma článku: 24.36 | Přečteno: 555 | Diskuse

Martin Hatala

Kambodža

Proč zrovna tam, slýchával jsem často. Takovou dálku a sám? Protože zrovna tam by se mnou nikdo nejel, měl jsem připravenou odpověď. Je to tam opradu o jeden až dva levely níž než v Thajsku? Nabízím dojmy s obrázky.

18.3.2019 v 14:29 | Karma článku: 17.21 | Přečteno: 360 | Diskuse

Jan Sochor

Toulky Toulavou: Ztracená Vltava

Ukážu vám krásný kout naší vlasti mezi Milevskem a Orlickou přehradou, kde se český venkov mísí s divokým údolím české národní řeky.

18.3.2019 v 10:35 | Karma článku: 19.34 | Přečteno: 377 | Diskuse

Radim Teodor Bílek

Cestou necestou, až do Ázerbájdžánu - 2. díl Ropné pole a ohnivé hory

Před 5 lety jsme se vydali na Kavkaz procestovat Gruzii s Arménii. Litovali jsme, že do sousedního Ázerbájdžánu se vzhledem k vízové povinnosti a pouze 8 dní plánované dovolené už nedostaneme. Trvalo to 5 let a náš cíl se splnil!

18.3.2019 v 7:30 | Karma článku: 9.93 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 21 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 6364

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz